Unikaj zbyt dużej ilości szafek: podczas ustawiania w pokoju szafek minimalizujesz ilość cyrkulującego powietrza. Może to doprowadzić do nadmiernego zawilgocenia w twoim otoczeniu  aa potem zaczniesz widzieć skraplanie w oknach.

 Sprawdź przestrzeń do spania: Ważna jest także dobra wentylacja. Być może będziesz musiał zatrudnić eksperta aby to sprawdzić.  Bez tego mogą wystąpić przeszkody, które uniemożliwiają prawidłowe krążenie powietrza. Należy także odpowiednio przewietrzyć strych oraz piwnicę, aby zmniejszyć wilgoć. 

 Usuń lub wyreguluj nawilżacz: jeśli w domu jest za mało wilgoci i masz nawilżacz może to oznaczać czas na odłączenie tego urządzenia. Być może nie musisz jednak całkowicie pozbywać się nawilżacza. Poeksperymentuj z ustawieniami i możesz znaleźć idealną równowagę między utrzymaniem domu w stanie nawilżonym a gromadzeniem zbyt dużej ilości wilgoci. 

 Kup dobre okna: Problem może dotyczyć samych okien. Jeśli twoje okna są przestarzałe możesz pomyśleć o kupnie nowych. Okna z podwójnymi szybami mogą pomóc w utrzymaniu nadmiaru wilgoci na zewnątrz.