Pęknięcia: szklana tafla może ulec zniszczeniu z powodu przypadkowych uszkodzeń lub ekstremalnych temperatur. Te popękane szyby i ramy są bardzo niebezpieczne, a jednocześnie główne źródło energii wycieku z budynku.

Luki: Pogorszone uszczelnianie i uszczelnienia stosowane w oknach są kolejną standardową przyczyną wycieku powietrza. Materiały takie jak drzewo oraz włókno szklane mają tendencję do odkształcania się w czasie przez co wymagają natychmiastowej podmiany. Poszczerbiona rama okienna: jeśli twoje okna są starsze niż 7 lat, to powinieneś wiedzieć, że materiały stosowane podczas produkcji nie zostały zaprojektowane aby zapewnić wystarczającą izolację na tak wiele lata. Jednak w nowoczesnych oknach są specjalne dodatki, które poprawiają izolację. Kiedy mówimy o izolacji, należy pamiętać, że nie tylko ramy, ale także szyby okienne również odgrywają kluczową rolę. Źle zaprojektowane okna z tanim jakościowo szkłem pozwalają na szybkie przenoszenie ciepła przez powierzchnię szkła i nie utrzymują wymaganej temperatury w pokoju.

Zrób mądry krok i wybierz okna współczesne. Zaufaj profesjonalistom. Zadzwoń do nas.

Wybór właściwego rodzaju okien dodaje do domu styl i uzupełnia architekturę całego domu. Tak więc, robiąc zakupy  upewnij się, że efektywność energetyczna jest na najważniejszym poziomie. Oszczędność energii oraz kosztów: instalując wysokiej jakości okna, nie byłoby niepożądanych strat ciepła i wycieków powietrza. Temperatura wewnątrz domu byłaby łatwa do utrzymania, co doprowadziłoby do znacznego pomniejszenia rachunków za media o 25-50%.