Dlaczego zimą okno jest zaparowane wewnątrz mieszkania? – Sprawdź

Dlaczego zaparowana jest tylko jedna z szyb?

Jeśli zaparowanie szyby występuje wewnątrz pakietu to szyba zespolona jest nieszczelna, a jeśli zaparowanie szyby występuje od strony pomieszczenia to zapewne nie jest to szyba z powłoką niskoemisyjną lub przy montażu pomylono stronę wewnętrzną z zewnętrzną.Okna z PCV są wyjątkowo trwałe – w przeciwieństwie do okien z drewna okna z PVC mają szczególnie długą wytrzymałość. Okna dobrej jakości charakteryzują się odpornością na odkształcenia i wysoką funkcjonalnością przez dużo lat. W oparciu o ich długą żywotność przez co najmniej 40 lat okna plastikowe są doskonałą inwestycją, również w zakresie utrzymania wartości nieruchomości.

Jako właściciel domu powinieneś nieustannie podejmować decyzje dotyczące zakupów jakie mają wpływ na twoje życie. Utrzymanie funkcji budynku może pomóc Ci aby w pełni je wykorzystać ale czasami zastąpienie niektórych przedmiotów ma większy sens. Jeśli twoje okna są stare i nieefektywne, prawdopodobnie już niedługo skorzystasz z oferty zakupu okien zastępczych.

Dlaczego zimą okno jest zaparowane wewnątrz pokoju?

Najczęściej związane jest to z wysoką wilgotnością w pokoju. Para wodna zawarta w powietrzu rosi się na najzimniejszej powierzchni (np. gdy coś zimnego wyjmiemy z zamrażarki). Często jest to właśnie szyba.