Z czasem stare, zmęczone, uszkodzone lub zaniedbane okna mogą mieć dużo problemów, które mogą bezpośrednio działać na zdrowie i samopoczucie ludzi w nich przebywających. Wilgoć i grzyb to tylko dwa z głównych problemów napotykanych przez takie osoby. Jednak w szczególności narażenie na czarną pleśń może powodować poważne, długotrwałe zagrożenia.

Cicha, często niezauważona i bardzo niebezpieczna czarna pleśń jest problemem w wielu mieszkaniach w całym  kraju. W obecnym miejscu przyjrzymy się bliżej skutkom czarnej pleśni oraz sposobowi jej zaradzenia lub zapobieżeniu, szczególnie w przypadku ram okiennych.

Skutki pleśni w domu

Jeśli masz wilgoć i pleśń w domu, na ogół masz ogromniejsze możliwości na cierpienie z względu chronicznych chorób układu oddechowego, takich jak infekcje, alergie oraz astma. Osoby, jakie są regularnie narażone na pleśń, mogą również mieć słabsze układy chroniący. Niektóre osoby są bardziej podatne na działanie wilgoci i grzyba niż inne osoby. Niemowlęta, dzieci i osoby stare są szczególnie narażone, ale narażenie ma negatywny wpływ na zdrowie, niezależnie od wieku człowieka. Dowiedz się więcej o przyczynach zatrucia czarną pleśnią .