Czy wartości współczynnika U i oceny są takie same?

Chociaż współczynniki U i wskaźniki ciepła okna współpracują razem aby zapewnić czytelny obraz efektywności dla kupujących, wartość U może zostać użyta do ujawnienia własnych wyników jako danych o oszczędności energii.

Wartość u jest skalą tego, jak łatwo ciepło może przechodzić przez materiał. Materiały, które oddają więcej ciepła, mają większe wartości współczynnika u, podczas gdy materiały, które przepuszczają przez nie mniej ciepła, mają niższe wartości współczynnika u. W pewnych przypadkach okna o wyższej ocenie wydajności energetycznej mogą posiadać wyższą wartość współczynnika u niż okna o wyższej ocenie efektywności cieplnej. Może się to wydawać błędne, ponieważ niższe wartości u oznaczają lepszy poziom izolacji. Natomiast w kilka przypadkach inne elementy okna sprawiają, iż są one ogólnie lepsze, takie jak powłoka stosowana na szkle i szczelina między szybami.

Dlaczego warto zatrzymać się przy energooszczędnych oknach? Ukończ projekt modernizacji domu, korzystając z naszej oferty energooszczędnych okien. Dowiedz się więcej o korzyściach energooszczędnej instalacji drzwi lub skontaktuj się z naszym zespołem bezpośrednio aby rozpocząć {prace|działanie.