Obliczanie oszczędności

Istnieje dużo czynników, które oddziałują na oszczędności jakie uzyskasz instalując okna dźwiękochłonne. Przykładowo jeśli zastępujesz stare podwójne okna nowymi bardziej wydajnymi oknami nie zaoszczędzisz tyle ile zakładasz. Jeśli Twój dom jest marnie ocieplony,  dach lub drzwiczki są nieszczelne, ograniczy to też oszczędności jakie otrzymasz przy instalacji nasze okna.

Aby dowiedzieć się o dokładną kwotę zapytaj producenta okien o wydajność cieplną wybranych okien, a następnie porównaj ją z tymi okna które masz zainstalowane. To powinno stanowić wyznacznik o ile bardziej wydajne będą twoje nowe okna. 

Co należy sprawdzić przed instalacją podwójnego oszklenia

Przed montażem podwójnego oszklenia w w budynku  jest kilka rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę. Jeśli mieszkasz w miejscu nadzorowanym przez konserwatora, możesz nie być w stanie zamienić starych okien na nowe. Jeśli będziesz mógł dokonać wymiany swoich okien, prawdopodobnie będą obowiązywały ścisłe reguły dotyczące designu twoich nowych okien oraz materiałów z których powinny być wykonane.